czwartek, 28 lutego 2013

bobaskowo - książeczkowo

 czyli jak mały Demolka został "poważnym" czytelnikiem

Za oknem szaro, buro i ponuro. Biomet daje o sobie bezlitośnie znać i nawet żadna pogodynka już słońca nie wyczaruje, przynajmniej na moim niebie. Mały Demolka zdaje się  również odczuwać skutki pogody. Widać wyraźny i nagły spadek formy, który o dziwo i na mnie, nie wpływa korzystnie. Zamiast marudy zdecydowanie wolę demolkę bo wtedy przynajmniej coś się dzieje.

Odbiegając od tematu pogody, coby nie było, że nie mam o czym gadać,  opowiem Wam jak "Poeci bawią dzieci" i dzieciodorosłych, do których niewątpliwie się zaliczam.

Pod tajemniczym tytułem kryje się książka (wyd. Wilga), którą zdecydowanie polecam nawet najmłodszym bobaskom. Mój mały Demolka jeszcze jej nie rozłożył na części pierwsze, co świadczy o solidnym wykonaniu. Sztywne strony, piękne ilustracje, które przenoszą w dziecięcy kolorowy świat wyobraźni.

A w tym świecie spotkamy Słonia Trąbalskiego, Pana Śmieszka, Rozwesołka, zakochanego w musze Pająka i wiele innych postaci, które rozbawią nie tylko starsze maluchy. 

Książeczka jest pierwszą z serii "poważnych" w biblioteczce Demolki. Mam nadzieję, że uda nam się już wkrótce wzbogacić ją o kolejne ciekawe pozycje.

Może Wy polecicie nam coś ciekawego i niebanalnego :) Czekamy na książkowe propozycje :D

5 komentarzy:

 1. Polecam 'Skrzaty'. Książka dla Małych i Dużych. Już od kilku miesięcy czeka na mojego Bąbla. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uki awansowal na Demolke :D

  u nas pierwsze ksiażeczki zostały rozerwane. dosłownie
  grube okładki, grube strony. co Ty dla chcącego nic trudnego ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasze dziecko też daje popalić książkom, trzeba pilnować cały czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki może trochę w późniejszym wieku ;)
  Ale gry planszowe czy edukacyjne są ciekawą alternatywą ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. książeczki dla moich maluchów najczęściej kupuję w sieci - polecam, ponieważ niektóre egzemplarze znajdziecie w wyjątkowo niskiej cenie.

  OdpowiedzUsuń